Kariyer Planlama Ofisi

İŞ TECRÜBESİ & STAJLAR

Kariyer Planlama Ofisinin temel amacı, tüm öğrenci ve mezunlarımıza Türkiye’de ve dünyada, iş yaşamında tercih edilen ve hem kendilerini hem de kariyerlerini geliştirebilen profesyoneller olma yolunda destek olmaktır.
Kariyer Planlama Ofisi öğrencilerimizin ve mezunlarımızın kendilerini tanımalarına ve kariyer hedeflerini belirlemelerine yardımcı olur. Sektörleri ve meslekleri yakından tanımaları konusunda onlara destek verir. Bu amaçla seminerler, kariyer günleri organizasyonları düzenler.
Birimimiz, tüm öğrencilerimizin istedikleri zaman uğrayabilecekleri ve kariyerleri ile ilgili her türlü konuda danışabilecekleri bir merkez olarak hizmet verir.
Ofisimiz, tüm öğrencilerimizin okullarını bitirmeden kurumsal firmalarda stajlarını yapmalarını sağlayarak, iş hayatını tanımalarına ve kendilerini piyasanın isteklerine göre hazırlamalarına yardımcı olur. Ayrıca iş hayatını oluşturan firmalarla sıkı bir diyalog kurarak iş hayatının ihtiyaçlarını ve isteklerini öğrenir ve bu konuda öğrencileri yönlendirir.

İYİ İNGİLİZCE

Dünyanın her tarafından gelen öğrenci ve personelleriyle uluslararası kampüse sahip bir üniversite: Kıbrıs Sağlık ve Toplum Bilimleri Üniversitesi
Bizler, öğrencilerimizin birer dünya insanı olarak yetişmesini istiyoruz. Yani kullandıkları dilin, aldıkları eğitimin, sahip oldukları teknolojik altyapının ya da herhangi bir ‘’yakalayamadıkları, arkasında kaldıkları gelişimin’’ dünya ile aralarına girmesini istemiyoruz. Bunun için ne gerekiyor? Elbette öncelikle doğru bir iletişim. Hangi dilde olursa olsun, iyi iletişim kurabilmeleri, karşılarındaki insanlarla aynı yerden hayata bakabilmeleri her şeyden önemli. Elbette bunun için birincil yöntem, dil bilmek. Bu, doğru iletişimin temeli.
Bunun ötesinde bir dil bilmek, o dili öğrenirken, o dili konuşan insanların dünyasını da anladığınızı kavradığınız, o dünyanın insanı olmaya başladığınız için çok değerli.
Günümüzde her üç kişiden birinin konuşabildiği dil kuşkusuz İngilizce. Yalnızca dersleri öğrenmeleri ya da mesleklerine hazırlanmaları anlayışıyla değil, bir dünya insanı, iyi birer iletişimci olarak yetişmeleri anlayışıyla öğrencilerimizin doğru ve yeterli İngilizce eğitimi almalarını çok fazla önemsiyoruz.
Kıbrıs Sağlık ve Toplum Bilimleri Üniversitesi mezunu olan öğrencilerimiz bu nedenle dünyanın her alanında kendine alan yaratabilecek bireyler olarak yetişiyorlar. Çünkü iletişim esasında her mesleğin, her sektörün hatta her ilişki türünün temeli. Biz de İngilizce eğitimini bu anlayışla öğrencilerimize sunuyoruz.
Ancak bu eğitimi hazırlık sınıfı adı altında sadece bir yıla sıkıştırarak vermiyor, öğrencilerimizin okudukları süre boyunca, yani dört yıl boyunca İngilizce eğitim almalarını sağlıyoruz. Böylece öğrencilerimizin aldıkları İngilizce eğitimin temellendirilmesini sağlamış oluyor, öylesine bir İngilizce ile değil,
‘’İYİ İNGİLİZCE’’ ile mezun olmalarını sağlıyoruz.

ÇALIŞTAYLAR & SEMİNERLER

Yetenek portföyünü hazırlamak için zamanınızı iyi değerlendiriniz ve hiçbir zaman harekete geçmek için erken olduğunu düşünmeyiniz çünkü ilerideki iş hayatınızda işveren kişi, sizin portföyünüzü gözden geçirip değerlendirmek isteyecektir. İşverenlerin aradığı çeşitli yeteneklere yönelik kişiyi iş hayatına hazırlayan çevrimiçi eğitim kurslarını, çalıştayları ve seminerleri bu sayfa üzerinden takip ediniz.